Ердоган пред'явив Греції територіальні претензії

5 канал 1
Ердоган пред'явив Греції територіальні претензії

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган, в ході історичного державного візиту до Греції в четвер, 7 грудня, пред'явив Афінам територіальні претензії, розкритикував звернення грецької влади з представниками турецької меншини і звинуватив Євросоюз в затягуванні реалізації договору про біженців, повідомляє видання DW.

"Повітряні і морські кордони можна було б поліпшити", - сказав Ердоган. Ще до від'їзду в Афіни турецький президент поставив під сумнів Лозанський договір від 1923 року. За цим договором Греція отримала майже всі острови в Егейському морі біля узбережжя Туреччини. З тих пір між Туреччиною і Грецією не припиняються суперечки про точний час проходження кордону.

Уряд в Афінах роздратовано відреагував на претензії Ердогана, підкресливши, що його візит має сприяти "побудові мостів, а не стін". Президент Греції Прокопіс Павлопулос виключив можливість перегляду Лозанський договору. "Для нас цей договір не є предметом торгу. Він не вимагає ні перегляду, ні оновлення", - вказав він в ході