Заміна паперових гривень монетами: озвучені плюси і мінуси

ВСВІТІ

Рішення Національного банку України про поступову заміну банкнот номіналом 1, 2, 5 і 10 гривень на монети збільшить час обігу грошей.

“Монети – до 20 років обігу, банкноти – до 1 року”, – пише в Facebook економіст, керуючий приватним інвестиційним фондом на фондовому ринку США Володимир Компанієць.

Водночас заміна купюр на монети має і низку недоліків.

“Незручність при розрахунках, особливий привіт від НБУ кондукторам та водіям громадського транспорту. Незручність для простих громадян. Людям набагато легше і зручніше користуватися банкнотами, ніж монетами”, – заявив Компанієць.

Крім того, економіст зазначає, що більшість терміналів самообслуговування не приймають монети. Також зростуть видатки на перерахунок.

“Спробуйте для порівняння перерахувати 1000 банкнот і 1000 монет аналогічного номіналу. Машин для перерахунку монет немає не те що в супермаркетах, але і в більшості відділень банків”, – пише Компанієць.

За його словами, заміна купюр на монети призведе до зростання вартості транспортування коштів і збільшення інфляційних очікувань у населення.

“Велика кількість людей вважає, що заміна банкнот і монети того ж номіналу є показником знецінення грошей”, – резюмував Компанієць.