МЗС про недопущення лікарів до Гриба: Росія свідомо наносить шкоду його здоров’ю

Новое Время
МЗС про недопущення лікарів до Гриба: Росія свідомо наносить шкоду його здоров’ю

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв'язку з недопущення українських лікарів до незаконно утримуваного в РФ громадянина України Павла Гриба.

У відомстві наголосили, що недопуск медиків до Гриба є черговим порушенням РФ прав людини, ігноруванням норм міжнародного права та рішення Європейського суду з прав людини №ECHR-LE2.3R від 6 жовтня 2017 року.

"Міністерство закордонних справ України розцінює зазначені дії Росії виключно як свідоме нанесення шкоди здоров'ю Павла Гриба", - наголошується у повідомленні.

Нагадаємо, що 13 жовтня російська сторона вдруге не пустила лікарів та українського консула до українця Павла Гриба.

Відомо, що українець через синдром портальної гіпертензії змушений щодня приймати ліки. Порушення їх прийому, за словами рідних, може призвести до фатальних наслідків. Однак в російському СІЗО належна медична допомога йому не надається.


Павло Гриб зник в Білорусі 24 серпня. Його батько, який раніше працював в Державній прикордонній службі України, відразу припустив, що його викрали співробітники ФСБ РФ.

7 вересня генеральне консульство України в Ростові-на-Дону отримало повідомлення від ФСБ РФ в Краснодарському краї про утримання Павла Гриба в СІЗО Краснодара. ФСБ РФ звинувачує його в "тероризмі" (ст. 205 Кримінального Кодексу РФ, санкція статті передбачає позбавлення волі від десяти до 15 років).

Гриба ще до прибуття в Білорусь заочно заарештували на два місяці - до 17 жовтня.