Поправки до Конституції про статус Криму мають бути розроблені до кінця вересня, - Чубаров

Цензор.НЕТ
Поправки до Конституції про статус Криму мають бути розроблені до кінця вересня, - Чубаров
Про це розповів голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров на 14-й щорічній зустрічі Ялтинської європейської стратегії (YES), повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "Укрінформ".
"Сьогодні працює Конституційна комісія щодо статусу АР Крим. Наприкінці вересня ми маємо вже надати напрацьовані пропозиції Президенту, і сподіваюсь, він їх внесе на розгляд Верховної Ради України. Ми плідно працюємо і, думаю, ми встигаємо", - сказав він.
За словами Чубарова, комісія повинна запропонувати "таку формулу розвитку Криму в складі України, яка віталася б і українським суспільством, і нашими партнерами".
"У цій формулі ми абсолютно враховуємо право кримськотатарського народу, як корінного народу Криму, на самовизначення на своїй землі. І водночас ми максимально взаємопов'язуємо права і обов'язки усіх етнічних спільнот, включно з кримськими татарами, які живуть у Криму", - додав він.
Конституційна комісія України від 11 травня вирішила створити робочу групу, яка нині розробляє поправки та доповнення до Конституції України в частині Автономної Республіки Крим. Перше засідання робочої групи відбулося 24 травня.
Президент України Петро Порошенко окреслив позицію, що майбутня національна автономія кримських татар в Криму враховуватиме права інших національностей.