Іспанія має докази втручання російських хакерів під час каталонського референдуму

Гордон 2
Іспанія має докази втручання російських хакерів під час каталонського референдуму

Влада Іспанії має докази, що російські хакери використовували соцмережі для просування референдуму про незалежність Каталонії. Про це 13 листопада на прес-конференції у Брюсселі заявив міністр закордонних справ Іспанії Альфонсо Дастіс, повідомило Reuters.

За його словами, Мадрид виявив у соцмережах фейкові профілі, половину яких обслуговували з Росії, а 30% – із Венесуели. Акаунти було створено для поширення інформації, яка перебільшувала переваги відділення Каталонії від Іспанії, пише "Немецкая волна".

Дастіс додав, що вже звернувся до Кремля для обговорення цього питання.

Міністр оборони Іспанії Марія Долорес де Коспедаль зазначила, що "державні та приватні" групи хакерів "намагаються впливати на ситуацію в Іспанії та провокують нестабільність у Європі".

Команда фахівців, створена Європейським союзом для боротьби з російською пропагандою в інтернеті, протягом останніх місяців зафіксувала зростання активності, спрямованої на розпалювання кризи в Каталонії.

За даними аналітиків, у мережі поширювали фейкові новини із заголовками: "У Каталонії іспанську мову вже вивчають як іноземну", "Балеарські острови приєднаються до боротьби за незалежність від Іспанії", "Вище керівництво Євросоюзу підтримує застосування насильства в Каталонії" тощо.

El Pais зазначала, що перша сумнівна інформація про Каталонію "російського походження" з'явилася на сайті Izvestia.ru у вересні минулого року під заголовком "Каталонія визнає Крим російською територією".

Влада Каталонії заявляла, що 1 жовтня на референдумі відділення регіону від Іспанії підтримало 90,18% учасників плебісциту. Явка виборців становила 43%. Під час сутичок із силами правопорядку, які заблокували частину виборчих дільниць, постраждало 893 людини.

27 жовтня парламент Каталонії ухвалив резолюцію, яка декларує незалежність від Іспанії.

28 жовтня Мадрид позбавив Каталонію автономії й узяв на себе відповідальність за управління регіоном. Главою Каталонії влада Іспанії призначила заступника глави уряду країни Сорайю Саенс де Сантамарію.