Найєм: Слідом за Соломатіної ще два співробітника НАПК висловили готовність озвучити факти порушень у відомстві

Гордон
Найєм: Слідом за Соломатіної ще два співробітника НАПК висловили готовність озвучити факти порушень у відомстві

Нардеп від Блоку Петра Порошенка Мустафа Найєм заявив у Facebook, що на засідання антикорупційного комітету в парламенті 15 листопада прийде двоє співробітників Національного агентства з питань запобігання корупції, які готові озвучити факти про зловживання у відомстві.

"SolomatinaGate у НАЗК обростає новими дійовими особами – сьогодні о 15.00 на засідання антикорупційного комітету прийде ще двоє співробітників нацагентства, які висловили готовність слідом за Ганною Соломатіною публічно озвучити нові факти порушень у НАЗК", – написав Найєм.

За його словами, на засідання прийде один з аудиторів агентства, який оприлюднить звіт "про підробки, фальсифікації і порушення під час проведення спеціальних та повних перевірок декларацій народних депутатів і членів уряду".14 листопада керівник департаменту фінансового контролю та моніторингу способу життя чиновників у НАЗК Ганна Соломатіна заявила, що агентство фальсифікує результати перевірок електронних декларацій. За словами Соломатіної, їй і двом її колегам пропонували, щоб рішення НАЗК спочатку розглядали в Адміністрації Президента.

"Систему електронного декларування, на яку українці витратили стільки грошей, яку підтримували і підтримують європейці, на сьогодні повністю скомпрометовано... Насправді електронне декларування використовують для покривання лояльних до влади чиновників, розправи над неугодними і з метою збагачення голови та членів НАЗК. Результати перевірок фальсифікують", – розповіла Соломатіна.

В АП заявили, що там немає людей, які могли б бути причетними до фальсифікації результатів перевірок електронних декларацій українських чиновників.

У Національному антикорупційному бюро України почали досудове розслідування за фактом імовірного вчинення посадовими особами НАЗК дій щодо одержання неправомірної вигоди в особливо великих розмірах.

Кабінет Міністрів створив Національне агентство з питань запобігання корупції в березні 2015 року. Запуск НАЗК був однією з умов отримання Україною безвізового режиму з ЄС. Агентство, серед іншого, займається аналізом електронних декларацій про доходи державних службовців.