Палестина: США більше не можуть бути посередником у мирному процесі

Новое Время
Палестина: США більше не можуть бути посередником у мирному процесі

Президент Палестини Махмуд Аббас заявив, що рішення президента США оголосити столицею Ізраїлю Єрусалим нівелює всі спроби Вашингтона встановити мир між Ізраїлем і Палестиною.

"Це історичний момент, і ми повинні діяти. США більше не можуть бути дипломатичним ініціатором і посередником [в мирному врегулюванні]", - заявив він, передає Haaretz.

Палестинці планують найближчим часом скликати всі політичні організації, в тому числі Палестинську національну раду, для прийняття подальших рішень.

Аббас наголосив, що рішення Трампа не змінить палестинську позицію щодо Єрусалима і не змінить статус міста як палестинської столиці.

Нагадаємо, що 6 грудня президент США Дональд Трамп офіційно визнав Єрусалим столицею Ізраїлю. Глава Білого дому назвав це рішення "довгоочікуваним кроком" для просування близькосхідного мирного процесу і досягнення довгострокової угоди.

Палестинський ісламістський рух ХАМАС заявив, що рішення Вашингтона "відкриває ворота пекла". Керівництво ХАМАС також оголосило про проведення "дня гніву" в п'ятницю, 8 грудня.

Статус Єрусалима є одним з найгостріших питань в арабо-ізраїльських відносинах. Палестинська влада має намір зробити Східний Єрусалим столицею своєї майбутньої держави.