Тіллерсон: Пріоритет США - миротворці ООН на Донбасі

5 канал
Тіллерсон: Пріоритет США - миротворці ООН на Донбасі

Держсекретар Сполучених Штатів Америки Рекс Тіллерсон заявив, що пріоритетом щодо вирішення конфлікту на Донбасі для США є досягення згоди стосовно відправлення туди миротворчої місії ООН. Про це глава американського зовнішньополітичного відомства заявив у середу, 6 грудня, напередодні запланованих переговорів з російським колегою Сергієм Лавровим, повідомляє видання DW.

"Росія довго опиралася ідеї залучення миротворчих сил, проте зараз вона погодилася", - заявив Тіллерсон. Утім, він наголосив, що досі є "серйозні розбіжності" щодо обсягу мандату такої місії, тому переговори Вашингтона та Москви триватимуть.

Зазначається, що Росія запропонувала відправити "блакитні шоломи" в регіон як мінімум на півроку винятково для гарантій безпеки спостерігачів ОБСЄ. Український проект передбачає, що миротворці мають бути розміщені на всій непідконтрольній Києву території.

Тіллерсон також зазначив, що США блокуватимуть пожвавлення діалогу НАТО-Росія, допоки не буде прогресу в розв'язанні конфлікту на Донбасі.

"Російська агресія в Україні залишається найбільшою загрозою для європейської безпеки... Росія продовжує використовувати гібридну зброю, за допомогою якої намагається підірвати європейські установи", - зазначив він.

Нагадаємо, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив про відновлення Альянсом контактів з Росією по військових каналах.