Для зупинки порушника на блокпості в зоні ООС поліцейський застосував зброю, - прес-центр Об'єднаних сил

Цензор.НЕТ 2
Для зупинки порушника на блокпості в зоні ООС поліцейський застосував зброю, - прес-центр Об'єднаних сил

Як передає Цензор.НЕТ, про це йдеться в повідомленні прес-служби штабу ООС.

У повідомленні зазначається: "Командування Об’єднаних сил чітко дотримується обраного курсу на заміну формату функціонування блокпостів у межах операції на території Донецької та Луганської областей.

Так, із початку операції, кількість блокпостів було зменшено майже втричі .

Заміна формату функціонування таких блокпостів в Операції Об’єднаних сил має на меті не лише зменшити їх кількість, а головним чином спрямовується для полегшення процедури проходження контролю громадянами в районі проведення операції та створення ефективної системи контролю за переміщенням зброї, боєприпасів, вибухових та наркотичних речовин як з території Донецької та Луганської областей, так і на територію проведення Операції Об’єднаних сил, а також виявлення осіб, які причетні до діяльності терористичних організацій.

Блокпости поступово стають більш функціональними . За рахунок їх зменшення , на тих, що вже є, та заново створених блокпостах інтенсивно впроваджуються новітні засоби спостереження та контролю. Забезпечується відповідний рівень умов виконання завдань особовим складом, який залучається до несення служби. Окрім стаціонарних блокпостів, у районі Операції Об’єднаних сил щодоби функціонують майже 100 мобільних блокпостів та патрулів, які унеможливлять будь-яку протиправну діяльність, пов’язану з намаганням обійти чинну систему контролю.

Створена система блокпостів жодним чином не перешкоджає та не обмежує права законослухняних громадян, водночас спроби будь-кого уникнути та обійти порядок переміщення в районі проведення Операції Об’єднаних сил будуть рішуче припинятися, а винні в порушеннях притягатимуться до відповідальності.

Яскравим прикладом цього є випадок, який трапився 13 червня, увечері, на одному зі стаціонарних блокпостів, на рубежі ізоляції з Харківською областю. Працівники поліції зі складу Об’єднаних сил, чітко слідуючи інструкції про порядок виконання завдань на блокпосту, визначеними дорожніми знаками та сигналами запропонували водію автомобіля Toyota Camry зупинитися на вказаному блокпосту та виконати вимоги норм Закону України "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях", представити для перевірки документи та транспортний засіб. Натомість, порушник, яким виявився житель м. Харків, проігнорував вимоги дорожніх знаків, розмітки та вимоги працівників Національної поліції про зупинку, збільшив швидкість та намагався спішно виїхати з території блокпосту. Але рішучими діями із застосуванням штатного озброєння працівники поліції зі складу Об’єднаних сил зупинили спробу безконтрольного в’їзду через блокпост у район проведення операції. Попереджувальний постріл вгору та два прицільних влучення в колесо автомобіля виявилися більш дієвими для правопорушників. Невдовзі водій та пасажири автомобіля були передані до відповідних органів, де здійснюється поглиблена перевірка їхньої діяльності та надається кваліфікована правова оцінка їхнім діям.

Командувачем Об’єднаних сил генерал-лейтенантом Наєвим С.І. ухвалено рішення про нагородження працівника Національної поліції, який умілими діями правильно виконав завдання з несення служби на блокпосту та припинив правопорушення.

Укотре наголошуємо, що Об’єднані сили у своїй діяльності керуються лише Законами України й виконують завдання щодо забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях. Головним пріоритетом Об’єднаних сил залишається верховенство права, відкритість та прозорість у своїй діяльності".

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3071578