Угорщина озвучила дві умови для вирішення конфлікту навколо українського закону про освіту

Новое Время
Угорщина озвучила дві умови для вирішення конфлікту навколо українського закону про освіту

Для врегулювання ситуації з мовною нормою українського закону про освіту повинні бути виконані дві умови, заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто після зустрічі з його колегою з України Павлом Клімкіним у Відні.

За словами Сийярто, жодне з прав угорської меншини не повинно бути порушено, а закарпатські угорці повинні дати згоду на редакцію закону.

"Поки обидві умови не виконані, на жаль, ми не можемо говорити про врегулювання ситуації", - підкреслив угорський міністр.

Нагадаємо, 28 вересня в Україні вступив в силу закон про освіту.

Згідно з новим законом, мовою освітнього процесу в навчальних закладах є українська. У середній школі для національних меншин плавно вводиться українська як мова викладання. Але відповідно до освітньої програми - можуть викладатися одна або кілька дисциплін на двох і більше мовах - державною, англійською мовою, на інших офіційних мовах Європейського Союзу.

Саме мовна норма цього закону викликала критику у низки країн.

Новий закон про освіту розкритикувала Румунія і Молдова. МЗС Угорщини же подало скарги в ОБСЄ, ООН і Євросоюз у зв'язку з реформою освіти в Україні.

Глава МЗС Угорщини Петер Сійярто заявив, що Будапешт буде блокувати подальше зближення України та ЄС в рамках програми Східне партнерство через український закон про освіту.

Українське Міносвіти досягло згоди з представниками болгарської нацменшини і Польщі.