Рекса Тіллерсона звинуватили у спустошенні дипкорпусу США

Експрес
Рекса Тіллерсона звинуватили у спустошенні дипкорпусу США

За час президентства Трампа дипломатичний корпус США був спустошений, і, якщо Майк Помпео, директор ЦРУ, буде затверджений на посаді держсекретаря замість Рекса Тіллерсона, його обов'язком стане заповнення вакантних у держапараті посад професіоналами.

Про це у статті для The New York Times пише колишній постпред США в ООН Саманта Пауер, передає 24 канал.

На її думку, Помпео варто почати з пошуку та висунення кандидатів на десятки вільних посад іноземних послів, включно із такими, як посол в Єгипті, Йорданії, Південній Кореї, Туреччині та ПАР. Це забезпечить США засобами для співпраці з чиновниками із цих країн для розвитку інвестицій, захисту американських громадян за кордоном і боротьби з тероризмом, розмірковує дипломат.

Пауер зауважує, що необхідним кроком буде залучення нових співробітників дипломатичної служби, оскільки їх прийом на роботу скоротився більше ніж на третину із 2016 по 2017 рік.

І хоч багато з позицій Помпео, зокрема його незгода з іранською ядерною угодою, скепсис щодо глобального потепління та Паризької кліматичної угоди, суперечать питанням безпеки Америки, (...) але його вольова особистість повинна, принаймні, зробити США помітнішими на світовій арені, ніж за Тіллерсона, найпасивнішого з усіх держсекретарів в сучасній історії Штатів, – констатує автор статті.

До того ж, продовжує Пауер, директор ЦРУ вже налагодив зв'язки з генералами в оточенні Трампа, і з його боку буде розумно затвердити свою позицію в найважливіших дипломатичних ініціативах – "спробах припинити ядерне протистояння з Північною Кореєю і жахливу війну в Сирії".