Клімкін назвав введення миротворців у Донбас альтернативою замороженню конфлікту (видео)

Дзеркало Тижня 1
Клімкін назвав введення миротворців у Донбас альтернативою замороженню конфлікту (видео)

Міністр переконаний, що інших альтернатив немає.

Міністр закордонних справ Павло Клімкін висловив упевненість, що якщо до зони проведення антитерористичної операції не буде введено миротворчий контингент, збройний конфлікт у Донбасі буде заморожено.

Очільник українського зовнішньополітичного відомства вказав на маніпулятивність заяв голови МЗС РФ Сергія Лаврова, який поставив знак рівності між введенням миротворців й окупацією регіону.

"Лавров говорив про роль ОБСЄ про те, що можлива миротворча місія на Донбасі – це насправді бажання створити окупаційну адміністрацію. Я потім говорив колегам, що окупаційна адміністрація там існує вже три з половиною роки. Мета саме в тому, щоб Росія вийшла з Донбасу разом зі своєю окупаційною адміністрацією, а міжнародний компонент туди зайшов, реально досяг мінімального рівня безпеки, взяв контроль над усією територією і поступово почав готувати цей регіон до виборів", - заявив Клімкін у своєму відеоблозі, оприлюдненому в четвер, 7 грудня.

Міністр підкреслив, що виведення російських окупаційних сил і введення міжнародного миротворчого контингенту є єдиним способом політико-дипломатичного врегулювання конфлікту.

"І це єдиний шлях вперед, оскільки альтернатива – це дійсно заморозка, і ніяких інших альтернатив – ми прекрасно розуміємо – немає", - підсумував керівник МЗС України.

Читайте також: В ОБСЄ закликали ООН до співпраці у питанні розміщення миротворців в Донбасі

Нагадаємо, що прокуратура Міжнародного кримінального суду (МКС) зафіксувала на сході України ознаки міжнародного збройного конфлікту. У щорічному звіті зазначається факт того, що бойовики терористичних організацій "Л-ДНР" "досить організовані, щоб розглядатися як сторони неміжнародного збройного конфлікту".

У свою чергу, Росія вирішила не визнавати і не оскаржувати рішення МКС про конфлікт в Донбасі. В Кремлі заявили, що не визнають юрисдикцію МКС.

Тим часом, Держсекретар США Рекс Тіллерсон теж заявив, що саме Росія озброює бойовиків в Донбасі і керує ними. Він зазначив, що хоча Україна робить кроки щодо дотримання Мінських угод, вона не повинна зупинятися на цьому шляху. У той же час він зазначив, що Росія не виконує Мінські угоди.

За матеріалами: DT.UA / Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter