Google закриє функцію first click free

Дзеркало Тижня 3
Google закриє функцію first click free

Функція дозволяє отримувати доступ до платних сайтів з пошуку і читати одну статтю безкоштовно.

Компанія Google має намір закрити функцію first click free, яка дозволяє користувачам заходити на платні сайти з пошуку і читати одну статтю безкоштовно, повідомляє Financial Times.

Після того, як ця функція була введена, про неї негативно висловлювалися представники Axel Springer і News Corp. "Якщо користувач не реєструється на сайті для first click free, то він віртуально зникає з пошуку для нас. І це нівелює переваги преміального контенту. Ще багато про що нам потрібно говорити з Google, але вони дали нам зрозуміти, що функція first click free буде скасована. Це спровокує фундаментальні зміни в екосистемі контенту", - заявив глава News Corp Роберт Томсон.

Представник новинного сайту, який побажав залишитися невідомим, розповів виданню про те, що останнім часом у Google і Facebook почало з'являтися розуміння того, що "якісна журналістика повинна бути стійкою і вона вимагає більшого, ніж бізнес-модель, заснована на рекламу".

Платний доступ до контенту став одним з ключових джерел доходу великих видань після того, як рекламодавці почали йти до Google і Facebook.

Читайте також: Google оскаржила рекордний штраф Єврокомісії за порушення антимонопольного законодавства

Раніше повідомлялося про те, що Google анонсувала додаток Funding Choices, який дозволить брати з користувачів, які встановили адблокер, плату за перегляд сайтів без реклами.

За матеріалами: DT.UA / Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter