Расмуссен пояснив, як Україні потрапити в НАТО

Сегодня
Расмуссен пояснив, як Україні потрапити в НАТО

Для вступу в НАТО Україні достатньо лише відповідати критеріям Альянсу і не обов'язково для цього потрібно йти по Плану дій щодо членства (ПДЧ). Про це розповів екс-генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен, передає УНІАН.

Він нагадав, що в 2008 році в НАТО вирішили, що Україні потрібно виконати певні умови.

"І це рішення залишається в силі. Проте, зараз Україна не відповідає необхідним критеріям. Я не думаю, що зараз є сенс обговорювати можливе членство, але (є сенс) продовжувати реформи", – сказав Расмуссен.

У той же час він не вважає, що членство в НАТО для України лежить обов'язково через ПДЧ.

"ПДЧ ніколи не був передумовою для членства. У нас є багато шляхів для здобуття членства", – сказав екс-генсек Альянсу.

Він вказав на головні моменти, які чекають в НАТО від України.

"Замість ПДЧ ми дали Україні спеціальну комісію – у нас є Комісія Україна – НАТО, яка з практичної точки зору, працює так само, як і ПДЧ. Я не думаю, що ПДЧ зараз є головним питанням. Головне питання – як і коли Україна може провести необхідні реформи, включаючи, наприклад, громадський контроль у військовій сфері. За останні два-три роки військова складова дійсно дуже покращилася, але все ще необхідний цивільний контроль", – сказав Расмуссен.

Нагадаємо, 10 липня президент України Петро Порошенко після зустрічі з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом заявив, що в НАТО погодилися почати дискусію про План дій щодо членства України в Альянсі.

У свою чергу в Кремлі заявили, що надання Україні плану дій щодо членства в НАТО стало б кроком до подальшого просування Альянсу до російських кордонів що не сприятиме зміцненню європейської безпеки.

12 жовтня набрала чинності міжурядова угода України і НАТО про партнерство щодо підтримки спільного управління предметами поставок і подальшим обміном дипломатичними нотами. Це дає Україні доступ до логістичної електронній базі даних НАТО.