Форум YES в Києві: Порошенко впевнений, що наступна зустріч відбудеться в Криму

Сегодня
Форум YES в Києві: Порошенко впевнений, що наступна зустріч відбудеться в Криму

Президент України Петро Порошенко сподівається, що в наступному році міжнародний форум Ялтинська європейська стратегія буде проходити в українській Ялті.

Про це глава держави сказав, відкриваючи пленарні засідання YES в Києві.

"Вільний світ увійшов в нову фазу боротьби за світовий порядок. Якщо ми програємо цю битву – це не буде світ демократії. Але якщо ми переможемо, ми ще не знаємо, яким буде новий світ. ...Ми повинні залишатися єдиними і подолати невеликі протиріччя між ЄС і США. ... Я виступаю за подальший розвиток Європейського Союзу, за нову Європу, яка зможе відповідати на виклики 21 століття. ...Асоційовані країни, сусіди повинні бути приєднані до дискусії про майбутнє. ...Буде несправедливо залишити в невпевненості європейські країни, які борються за європейське майбутнє", – сказав він.

Зазначимо, надіюсь на те, що наступна зустріч пройде в Ялті, висловив під час вступного слова і український бізнесмен Віктор Пінчук, чий Фонд є одним з організаторів YES.

Читайте також: Ялтинська європейська стратегія YES: що потрібно знати

Говорячи про ситуацію в Україні, президент зазначив, що безвізовий режим і угода про асоціацію висіли на волоску. Цілими днями бойовики обстрілювали Донбас. Ми балансували на краю прірви між хаосом і невпевненістю. І хтось уже відкорковував пляшки кримського вина і розставляв стільці в Ялті, щоб знову розділити світ. Мені сподобалася фраза: "Жодного шансу". Зустрінемося в наступному році в Ялті... Як євреї говорили "У наступному році зустрінемося в Єрусалимі", – сказав президент.

Ялтинська європейська стратегія – щорічна конференція, на яку збираються найвпливовіші політики та підприємці України і світу. Проходить щорічно, починаючи з 2004 року в партнерстві з Фондом Віктора Пінчука. Метою конференції є розвиток України, її європейське майбутнє, а також налагодження міжнародних зв'язків.

Засновником Ялтинської європейської стратегії є Віктор Пінчук, відомий український бізнесмен і меценат. Десять років форум YES приймала Ялта. З 2014 року через незаконну анексії Криму зустріч Ялтинської європейської стратегії стала проходити в Києві.