Британський маршал авіації очолив Військовий комітет НАТО

Дзеркало Тижня 1
Британський маршал авіації очолив Військовий комітет НАТО

Голова Генштабу ЗС Великої Британії змінить на цій посаді чеського колегу, генерала Петра Павла.

Маршала авіації, голову Генерального штабу Збройних сил Великої Британії Сюарта Піча обрано новим головою Військового комітету НАТО, йдеться у повідомленні прес-служби Альянсу.

Вибори відбулися у суботу, 16 вересня, на засіданні вищих військових чиновників Військового комітету Альянсу.

Результати виборів оголосив голова Військового комітету НАТО, генерал Збройних сил Чехії Петро Павел. Він також привітав обрання Піча на цю посаду та підкреслив наявність у свого наступника величезного досвіду керівної роботи у військовій сфері.

Сам Піч заявив про те, що обрання на цю посаду – "велика честь" для нього. А також подякував усім тим, хто підтримав його кандидатуру.

"Я радий прийняти цей виклик у такий серйозний час для НАТО, Альянс потребує модернізації, щоб вистояти перед новими і мінливими загрозами", - підкреслив він.

Голова Військового комітету НАТО зазвичай обирається строком на три роки. Новий голова обійме цю посаду на початку 2018 року.

Усього з 1963 року голова Військового комітету НАТО обирався 18 разів: п'ять разів відомство очолювали представники Німеччини, три рази – Великої Британії, по два рази – представники Канади, Італії і Норвегії, і по одному разу - Бельгії, Чехії, Данії і Нідерландів.

Читайте також: Екс-генсек НАТО вважає, що миротворці ООН повинні захищати кордон і населення в Донбасі

Нагадаємо, згідно із соціологічним опитуванням YES, більше половини громадян ключових європейських країн підтримують вступ України в НАТО. Зокрема, у Німеччині за приєднання України до НАТО виступили 50% опитаних, у Польщі - 76%.

Тим не менш, голова Мюнхенської конференції з безпеки і старший професор "Школи управління Херті" Вольфганг Ішингер на саміті YES заявив про те, що нинішня Україна не відповідає критеріям, за якими НАТО відбирає своїх потенційно нових членів.

За матеріалами: DT.UA / Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter