Українці активно отримують грошові перекази з-за кордону - НБУ

Сегодня 1
Українці активно отримують грошові перекази з-за кордону - НБУ

Обсяг грошових переказів до України з використанням систем переказу коштів в січні-вересні становив 1,747 млрд доларів. Ця сума в 8 разів перевищує обсяг переказів з країни, який становив 207 млн доларів. Про це свідчать дані Національного банку України (НБУ).

Усередині країни обсяг переказів за дев'ять місяців 2017 року становив 3,18 млрд доларів. Всього в Україні працюють 34 системи грошових переказів, з яких 27 створені українцями і тільки 7 – іноземними компаніями.

Нагадаємо, раніше левова частка грошових переказів в країну здійснювалася з Росії, проте в березні 2017 року РФ ввела обмеження на грошові перекази до України. У російському парламенті тоді заявили, що обмеження спрямовані на усунення негативних наслідків заборони на діяльність російських платіжних систем на території України.

Нагадаємо, в жовтні 2016 року Національний банк України зобов'язав українські банки і небанківські установи відмовитися від російських платіжних систем через введення відповідних санкцій. Таким чином, була введена заборона на російські платіжні системи. Вводиться заборона на здійснення діяльності в Україні платіжних систем "Золота Корона", "Колібрі" (раніше – "Бліц"), "Міжнародні грошові перекази ЛІДЕР", "Юністрім", Anelik та Blizko.