Парубій, Дубневичі і Южаніна. Хто з депутатів голосував "за" підвищення собі зарплати

АСН
Парубій, Дубневичі і Южаніна. Хто з депутатів голосував
Парубій, Дубневичі і Южаніна. Хто з депутатів голосував за підвищення собі зарплати

Після того, як Верховна Рада на вечірньому засіданні прийняла в цілому постанову №7172 «Про фінансове забезпечення діяльності народних депутатів України», яким підвищила собі оклад до міністерського рівня — 17 000 грн, багатьох українців зацікавило питання, хто ж вони — "ті хто найбільше потребують" нардепи.

Нагадаємо, постанова з першого голосування не набрала необхідної кількості голосів. Але спікер Андрій Парубій дбайливо скликав депутатів на повторне голосування і зазначив, що напевно з першого разу «не всі зрозуміли, за що треба голосувати». Сам Парубій голосував "за" підняття зарплат нардепам.

Так що, згідно з додатком до постанови, оклад спікера становитиме 12 прожиткових мінімумів — 18 200. А найменший оклад буде у нардепа-члена комітету Верховної Ради України — 16 000 грн.

А ось в.о. голови профільного Комітету з питань регламенту Пинзеник голосувати за постанову не став, хоча і представив її з трибуни. Отже, серед найнесподіваніших депутатів, які підтримали підвищення собі зарплат помічені Мустафа Наєм, Оксана Продан, Ніна Южаніна, Оксана Білозір, мільйонер-аграрій Вадатурський, європрогресивна Світлана Заліщук, борець і викривач Сергій Лещенко і колишня волонтер Тетяна Ричкова.

Практично в повному складі голосували фракції БПП, Народний Фронт, Відродження та Радикальної партії. Єдина "радикалка", яка не голосувала  — Оксана Корчинська. Воля народу розділилася в підтримці закону практично порівну.

А ось із позафракційних проголосували "за" одиниці, проте досить одіозні — Борислав Береза, Андрій Парубій та Володимир Литвин і навіть нова депутат, яка кілька годин тому лише прийняла присягу — Заружко.

Не підтримали підвищення зарплат нардепам фракція Оппоблока, Самопомочі і Батьківщини. Правда і у тих і у інших знайшлися "меркантильні" члени. Так в Батьківщині закон підтримали Рябчин, Тарасюк і Шкрум, а в Самопомочі — Скрипник та Опанасенко. В Оппобло "за" проголосували Мірошниченко, Нечаєв, Павленко і Папієв.

Також читайте наші найцікавіші новини у ASN Telegram, Facebook та Twitter