Геращенко про засідання у Мінську: ватажки ОРДЛО перейшли до особистих погроз

5 канал 3
Геращенко про засідання у Мінську: ватажки ОРДЛО перейшли до особистих погроз

Засідання Тристоронньої контактної групи у Мінську 14 лютого завершилося безрезультатно. Росія блокує відкриття КПВВ "Золоте" та не погоджується на компроміс у питанні звільнення заручників. Про це повідомила представник України на переговорах Ірина Геращенко на сторінці у Facebook.

"Мінськ. Гуманітарна підгрупа, на жаль, завершилася безрезультатно через деструктивну позицію підконтрольних Кремлю представників ОРДЛО та їх кураторів з РФ. Вони блокують відкриття КПВВ "Золоте", росіяни не погоджуються на створення механізму з пошуку зниклих безвісти за їх участі та МКЧХ; і досі немає чіткої відповіді на українську пропозицію по спискам заручників, натомість ОРДЛО намагається прив’язати звільнення заручників до питання амністії (стара їх тактика пов’язувати два різні питання)", - написала віце-спікер українського парламенту.

Вона наголосила: Україна готова передати РФ засуджених за злочини перед Україною росіян в обмін на політв'язнів Кремля.

"Готові до компромісу задля якнайшвидшого звільнення й, попри всі перепони, працюємо над цим", - зазначила Геращенко.

Водночас, вона розповіла: "Під час засідання гуманітарної групи представники ОРДЛО спробували у некоректній формі згадати події Майдану й перейти до особистих погроз. Звичайно, я це рішуче зупинила. Ми не дозволимо нікому принижувати пам'ять Героїв Небесної Сотні та історію України".

Також українська сторона підняла питання про те, що координатор ОБСЄ Фріш мав зустріч з радником російського президента – Владиславом Сурковим у Москві, однак не повідомив про це ТКГ та не розповів про наслідки перемовин.

"А перед цим він відмовився відвідати у Старобільському СІЗО російського "потіряшку" Агєєва, мовляв, це були б політичні відвідини. Ми наполягаємо на неупередженому і незалежному підході координаторів до їх роботи, неприпустимості кулуарщини і вирішенні всіх питань у тристоронньому, а не двосторонньому форматі: Україна-РФ-ОБСЄ", - наголосила Геращенко.

Дивіться також фотогалерею за темою: