Порошенко: В резерві Україна має 135 тисяч воїнів, армія отримає 86 млрд грн

Сегодня
Порошенко: В резерві Україна має 135 тисяч воїнів, армія отримає 86 млрд грн

До лав української армії за останні два роки на контракт вступили понад 100 тисяч українців, ще 135 тисяч знаходяться в оперативному резерві. Про це президент України Петро Порошенко сказав під час виступу з нагоди Дня української армії в Міжнародному центрі миротворчості та безпеки у Львівській області.

За його словами, за останні два роки армію поповнили понад сто тисяч контрактників: близько 70 тисяч в минулому році, понад 31 тисячі – в цьому році.

"Відроджені Збройні Сили України день за днем нарощують свій бойовий потенціал і свої бойові спроможності. Ми відмовилися від часткової мобілізації. І, до речі, хотів би зайвий раз нагадати, що така зміна не стало б реальністю без Мінських угод", – сказав Порошенко.

Він зазначив, що на сьогодні створено оперативний резерв військовозобов'язаних чисельністю понад 135 тисяч воїнів з бойовим досвідом, "які пройшли фронт і готові, якщо що, туди повернутися".

"Ми якісно поліпшили забезпечення ЗСУ новітніми і модернізованими зразками озброєння і військової техніки. Завтра, я сподіваюся, Верховна Рада буде голосувати бюджет на 2018 рік, і на армію в цьому бюджеті передбачено 86 млрд грн. Могли коли-небудь про це мріяти українські воїни?", – підкреслив глава держави.

Президент додав, що ця цифра на 25% більше, ніж в поточному році, з якої п'яту частину бюджету буде використано на озброєння і військову техніку, і це на 34% більше, ніж в цьому році.

Нагадаємо, напередодні Дня Збройних сил України депутати в пешому читанні прийняли закон, який дозволить українським жінкам-військовослужбовцям проходити службу нарівні з чоловіками.

А український музикант Олег Скрипка презентував "Марш Нової Армії" – пісню, створену разом з іншими відомими українськими музикантами.