Chrome і Safari оголосили "війну" автозапуску відео в інтернеті

Сегодня
Chrome і Safari оголосили

Google оголосила про заборону автоматичного запуску відео, яке включається зі звуком, в Google Сhrome. Функція з'явиться у версії Chrome 64 з січня 2018 року. З зазначеного моменту Google Chrome буде вирішувати автовідтворення, тільки якщо користувач браузер сам "зверне увагу" на відео.

Функція буде працювати як в деськтопній, так і мобільній версії браузера. The Next Web підкреслив, що заборона в тому числі зачіпає рекламу зі звуком.

На думку компанії, це повинно позбавити користувачів від "небажаних шумів", а також використання трафіку і споживання енергії пристрою без згоди користувача. Також, починаючи з Chrome 63, в настройках браузера з'явиться можливість відключення звуку для окремих сайтів.

Також в новій версії браузера Safari в підготовлювану до виходу macOS High Sierra автозапуск відео і аудіо повністю відключать, але залишать користувачеві можливість включити плеєр.

Нагадаємо, раніше розробники Chrome прийняли рішення також впровадити функцію блокування настирливої реклами. Ця можливість теж запрацює в 2018 році.