Неочікувана знахідка: Всередині піраміди майя виявили секретну кімнату (ВІДЕО)

ВГОЛОС 1

Археологи виявили секретний прохід, який, як вони вважають може привести до карстового підземного озера під підставою стародавнього храму в Чичен-Іца.

Вчені сподіваються, що новий замурований прохід відкриє завісу над таємницею давніх вірувань народу майя, повідомляє «Сегодня» з посиланням на «Daily Mail».

Храм присвячений верховному богу майя – Кукулькану, «Пернатому змію». На вершині усіченої піраміди Юкатана колись приносили в жертву знатних юнаків.

У минулому році вчені виявили, що знаменита піраміда побудована за принципом матрьошки, і всередині неї приховано кілька пірамід поменше.

Тепер дослідники з проекту Great Mayan Aquifer Project зробили нове відкриття. За допомогою електромагнітного локатора вони просканували піраміду і виявили порожнечу за кімнатою відомої як Палата похорону. Вхід в тунель замурований, ймовірно, самими майя. Однак дослідники сподіваються відкрити прохід до сеноті. Майя вірили, що Кукулькан ріс у підземній печері перш, ніж з'явитися на світло під час землетрусу.