"Маски-шоу" стоп: закон про захист бізнесу набрав чинності

Сегодня

Сьогодні, 7 грудня, в Україні набув чинності прийнятий Верховною Радою 16 листопада закон про захист бізнесу. Документ напередодні, 6 грудня, був опублікований в "Голосі України". У законі зазначено, що він набирає чинності на наступний день після публікації. При цьому прописані в законі норми про використання під час судового розгляду відеозаписуючої техніки наберуть чинності лише з 1 січня 2019 року.

Документ гарантує безперешкодний доступ адвокатів до процесу обшуків і вводить заборону на вилучення первинної документації та серверів, на яких вона зберігається. Передбачається і обов'язок сторони обвинувачення обґрунтовувати необхідність вилучення оригіналів документів або їхніх копій.

Як неодноразово заявляв президент України Петро Порошенко, цей закон "забороняє" маски-шоу "силовиків на українських підприємствах".

Норми, які передбачають обов'язкову відео- і аудіофіксацію обшуків, набирають чинності з 2019 року. На відео також має записуватися розгляд клопотань слідчим суддею, за винятком вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій. При цьому відеозапис, забезпечений слідчим або прокурором, є невід'ємним додатком до протоколу обшуку.

Нагадаємо, Порошенко підписав закон про захист бізнесу 1 грудня на зустрічі влади з підприємцями.