Порошенко назвав голосування за резолюцію ООН по Криму потужним сигналом Кремлю

Дзеркало Тижня 1
Порошенко назвав голосування за резолюцію ООН по Криму потужним сигналом Кремлю

Український президент висловив упевненість, що Генасамблея підтримає резолюцію більшістю голосів.

Президент України Петро Порошенко привітав підтримку Третім комітетом Генеральної Асамблеї ООН проекту резолюції про стан прав людини в окупованому Криму.

"Вітаю рішення Третього комітету з посиленою резолюції ГА ООН про стан прав людини в Криму! Вдячні співавторам рішення та всім нашим союзникам за потужний сигнал російській окупаційній владі щодо міжнародної єдності та солідарності в питанні деокупації Криму", - сказано в повідомленні, опублікованому на офіційній сторінці глави держави у Facebook ввечері у вівторок, 14 листопада.

Український президент висловив упевненість, що резолюція отримає широку підтримку на рівні Генеральної асамблеї ООН у грудні, зазначивши, що розраховує на успіх "наших спільних зусиль з відновлення суверенітету і територіальної цілісності України".

Читайте також: У Клімкіна назвали головну мету нової резолюції ООН щодо Криму

Як повідомлялося, 14 листопада Третій комітет Генеральної асамблеї ООН підтримав проект резолюції "Стан прав людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)". Документ підтримали представники 71 держави, 77 – утрималися, 25, у тому числі РФ, – проголосували проти

Резолюція засуджує порушення, обмеження прав людини, дискримінацію кримських татар, українців та представників інших етнічних і релігійних груп з боку російських окупантів; застосування законодавства РФ на анексованій території і примусове переведення громадян України в російське громадянство.

У проекті резолюції міститься вимога до Росії виконати рішення Міжнародного суду ООН щодо поновленню прав і свобод громадян України на півострові і заклик забезпечити освітній процес українською і кримськотатарською мовами.

Крім того, документ містить заклик негайно скасувати рішення про оголошення Меджлісу кримськотатарського народу екстремістською організацією і заборону його діяльності, а також покласти край практиці примусу жителів Криму до служби в російській армії, в тому числі за допомогою тиску або пропаганди.

Проект резолюції засуджує відмову в доступі на територію Криму моніторингової місії ООН з прав людини в Україні незважаючи на чинний мандат місії.

За матеріалами: DT.UA / Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter