Кримському політв’язню Балуху висунули звинувачення за новою статтею

iPress.ua
Кримському політв’язню Балуху висунули звинувачення за новою статтею

Балуху вручили постанову про притягнення як обвинуваченого за статтею 321 Кримінального кодексу РФ — Дезорганізація діяльності установ, що забезпечують ізоляцію від суспільства. Раніше у цій же справі Балуха звинувачували у насильстві щодо представника влади, - повідомляє Кримська правозахисна група.

За версією слідства, у серпні 2017 року Володимир Балух під час ранкового огляду камер СІЗО вдарив ліктем у живіт капітана Валерія Ткаченка, після чого узяв флакон миючого засобу і знову вдарив його по правій руці.

За інформацією захисту українця, правоохоронець сам напав на Балуха, а саме, вдарив, нецензурно ображав та принижував за національною ознакою. Усе це було зафіксовано на відео з камер спостереження. Однак, за заявою Балуха, розслідування щодо Ткаченка так і не почали.

На думку експертів Кримської правозахисної групи, існує велика імовірність того, що в рамках цієї справи Балуха знову відправлять у СІЗО.

У серпні 2017 року суд присудив українському активісту 3 роки і 7 місяців колоніїзагального режиму, а також штраф у розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Однак під час розгляду апеляційної скарги вирок Балуху було скасовано, і справу відправили на повторний розгляд.

24 жовтня підконтрольний окупантам Роздольненський райсуд залишив Володимира Балуха під вартою до 16 січня 2018 року. Однак пізніше Верховний суд Криму скасував рішення про продовження арешту українського активіста Володимира Балуха до 16 січня.