Трамп пригрозив Ірану припиненням ядерної угоди

5 канал 1
Трамп пригрозив Ірану припиненням ядерної угоди

Дональд Трамп пригрозив Ірану припиненням ядерної угоди та поверненням санкцій проти Тегерана. Таку заяву американський чільник зробив під час свого виступу в Білому домі, адже, на думку Трампа, офіційний Тегеран не виконує своїх зобов'язань і начебто продовжує розвивати ядерну та ракетні програми, підтримувати екстремізм на Близькому Сході, передає "5 канал".

Нагадаємо, ядерну угоду з Іраном підписали п'ять постійних членів Радбезу ООН – це США, Росія, Китай, Франція, Велика Британія, Німеччина, а також ЄС у липні 2015 року. Іран зобов'язався припинити усі розробки ядерної зброї в обмін на зняття міжнародних санкцій, зокрема на продаж нафти.

"Сьогодні я хочу оголосити, що ми не підтверджуємо виконання Іраном домовленостей. Ми не будемо продовжувати шлях, який так чи інакше призведе до ще більшого насильства, терору, а також реальної загрози ядерного прориву в Ірані. Я направлятиму свою адміністрацію тісно співпрацювати з Конгресом і нашими союзниками, щоб вирішити усі серйозні недоліки даної угоди, щоб іранський режим ніколи не зміг загрожувати світу ядерною зброєю. Якщо ми не зможемо вирішити дану проблему з Конгресом та нашими союзниками, то ця угода буде припинена", - зазначив президент США.

Водночас, як заявила глава європейської дипломатії Федеріка Могеріні, ядерну угоду, яку уклали шість міжнародних посередників та Іран, розірвати президент однієї з країн не має повноважень.

"У президента (США Дональда Трампа - ред.) є багато повноважень, але цієї можливості у нього немає", - цитує Могеріні агентство "Інтерфакс-Україна".

За її словами, угоду закріплено в резолюції Ради безпеки ООН і жоден глава держави не може її скасувати.

"Наскільки я знаю, жодна країна в світі не може скасувати резолюцію Ради ООН – резолюцію, яка була схвалена, імплементована і верифікована", - наголосила політик.

Вона також додала, що жодних порушень з іранського боку, про які говорить Трамп, зафіксовано не було.