У Росії заявили про понад 200 кримінальних справ проти українських військових через події на Донбасі

ТСН 4
У Росії заявили про понад 200 кримінальних справ проти українських військових через події на Донбасі

20 осіб з числа вищого військового керівництва України є фігурантами російських кримінальних справ.

Слідчий комітет РФ порушив 209 кримінальних справ проти українських військових з-за конфлікту на Донбасі.

Про це в інтерв'ю "Российской газете" розповів глава російського слідчого комітету росії Олександр Бастрикін.

За його словами, до кримінальної відповідальності притягуються 128 осіб. По 146 кримінальних справах проходять 72 посадові особи Збройних сил України, в тому числі 20 осіб з числа вищого військового керівництва.

"Українські військовослужбовці протягом трьох років неодноразово обстрілювали з важких видів озброєння невибіркового характеру цивільні об'єкти, в тому числі житлові будинки, школи, лікарні Донбасу, що призвело до загибелі сотень мирних людей. І Слідчий комітет РФ кваліфікував ці дії за статтею Кримінального кодексу "Застосування заборонених засобів і методів ведення війни", - розповів Бастрикін.

Також глава слідчого комітету росії РФ заявив, що вісім громадян України оголошено в міжнародний розшук через «нападів на російські закордонні установи, розташовані на території України».

Крім того, у Росії розслідують «факти осквернення скульптурних та архітектурних споруд, присвячених боротьбі з фашизмом і жертвам фашизму, а також осквернення символів військової слави Росії на території України».

«Думаю, пам'ятайте, що зробили українські націоналісти з такими пам'ятками у місті Глиняни Львівської області, в Новомосковську Дніпропетровської області», - сказав він.