Постпред РФ в Радбезі ООН про отруєння Скрипаля: Якщо Британія каже, що це "Новачок", – вона може його виробляти

Гордон 2
Постпред РФ в Радбезі ООН про отруєння Скрипаля: Якщо Британія каже, що це

Жодних розроблень нервово-паралітичного агента під назвою "Новачок" у Росії не проводили. Про це заявив постійний представник Росії в ООН Василь Небензя під час екстреної наради в Радбезі ООН, передає кореспондент "ГОРДОН".

Поспред Росії розповів, що в 1992 році радянські розроблення в галузі хімічної зброї припинили, а у 2017 році у РФ знищили всі запаси хімічної зброї. Він зазначив, що США свого хімічного арсеналу не знищили.

За словами Небензі, після розпаду СРСР західні спецслужби вивезли російських фахівців-хіміків і матеріали їхніх досліджень і продовжили радянські дослідження у сфері застосування отруйних речовин.

Він додав, що ідентифікацію отрути, яку використали для отруєння російського розвідника Сергія Скрипаля, здійснювали на базі у Великобританії, яка проводила відповідні дослідження.

"Щоб довести, треба порівняти зразок із відповідним стандартом. Отже, у них є колекція і формула. Якщо Британія каже що це "Новачок", то вона має його зразки, формулу і сама може його виробляти", – підсумував поспред Росії в ООН.

4 березня 66-річного Скрипаля та його 33-річну доньку Юлію госпіталізували у британському Солсбері із симптомами отруєння. Також до лікарні доправили сержанта місцевої поліції Ніка Бейлі, який відвідав будинок Скрипаля.

Прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей повідомила, що, за даними слідства, під час замаху було застосовано нервово-паралітичний агент "Новачок", розроблений у Росії. Вона вимагала від Кремля до вечора 13 березня надати пояснення щодо події, інакше Лондон уважатиме інцидент незаконним застосуванням сили Росією проти Сполученого Королівства.

Позицію Великобританії підтримала влада Франції, США, Німеччини й Австралії.

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що Росія не відповідатиме на ультиматум Лондона. МЗС РФ стало вимагати від Британії надати Росії зразки речовини, якою отруїли Скрипаля.

Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив 14 березня, що Москва поінформувала Лондон дипломатичними каналами про непричетність до отруєння Скрипаля.

Сьогодні Мей оголосила про вислання 23 російських дипломатів, а також про припинення запланованих двосторонніх контактів із Росією у відповідь на інцидент з отруєнням Скрипаля.