Рада продовжила мораторій на продаж землі с/г призначення

АСН
Рада продовжила мораторій на продаж землі с/г призначення
Рада продовжила мораторій на продаж землі с/г призначення

Верховна Рада на вечірньому засіданні на рік продовжила мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення. Закон №7350 «Про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель» підтримали 236 нардепів, передає кореспондент АСН.

Цей закон подовжує на рік дію мораторію з метою «розробити детальну покрокову процедуру введення в економічний оборот сільськогосподарських земель». При цьому за альтернативні 6 законопроектів авторства нардепа Сергія Капліна, фракції «Батьківщина», позафракційного депутата Юрія Левченка, співголови «Опоблоку» Олександра Вілкула про референдум з продажу землі та кілька законопроектів Олексія Мушака від БПП про скасування мораторію, - нардепи не голосували.

Показово, що депутати, як коаліції, так і опозиції, в унісон закликали продовжити ще на рік мораторій на продаж землі с/г призначення для захисту прав селян. Тільки один нардеп від БПП Мушак звинуватив колег у тому, що мораторій продовжує життєдіяльність чорного ринку землі.

«Земля і так продається наліво і направо! Хіба ви про це не знаєте?.. А відмова від цивілізованого ринку землі веде до того, що орендарі і далі будуть продовжувати виснажувати землю. Тоді як власник ніколи цього робити не буде», - обурювався нардеп. У відповідь Юлія Тимошенко, виступаючи з трибуни, назвала Мушака прямим родичем одного з аграрних олігархів, який навмисне платить мало селянам за оренду землі. «І не треба тут плакати на трибуні, як крокодил!» - звернулася вона до Мушака.

В цілому депутати наполягали на тому, що продаж землі - останнього ресурсу селян - неможливий в нинішніх умовах. Тому треба вже втретє ще на рік продовжити мораторій.

Хоча напередодні в Міністерстві АПК пояснили, що окремий закон про продовження мораторію не потрібно ухвалювати, оскільки до цих пір не ухвалений закон про продаж землі. Тому, як зазначив заступник міністра Максим Мартинюк, законодавчі ініціативи нардепів - не більше ніж популізм.

Також читайте наші найцікавіші новини у ASN Telegram, Facebook та Twitter