Освітній скандал. Угорщина назвала дві умови, необхідних для вирішення проблеми з Україною

Тиждень 5

Угорщина висуває дві умови, які необхідні для вирішення проблеми з Україною щодо закону "Про освіту". Про це сказав Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто на засіданні Ради міністрів Організації з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ), передає прес-служба МЗС Угорщини.

Умови Сіярто озвучив під час зустрічі з міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним.

"По-перше, не повинно бути відібране жодне право угорської меншини, по-друге, закарпатські угорці повинні підтвердити згоду на зміни в законі". - сказав він.

За словами Сіярто, якщо ці дві умови будуть виконані, то угорський уряд не перешкоджатиме Україні в ЄС.

"Поки обидві умови не будуть виконані, на жаль, ми не можемо говорити про вирішення проблеми", - сказав глава МЗС Угорщини.

Нагадаємо, 28 вересня в Україні набув чинності закон "Про освіту", який, серед іншого, запроваджує в Україні 12-річну повну загальну середню освіту. Законом передбачено, що представникам національних меншин України гарантується право на навчання в комунальних закладах для отримання освіти поряд із державною мовою відповідної національної меншини. Це право реалізується через класи (групи) з навчанням мовою відповідної національної меншини поряд із державною мовою.

Додамо, міністри закордонних справ Болгарії, Греції, Румунії та Угорщини заявили, що занепокоєні прийняттям в Україні нового закону про освіту й мають намір звернутися до Ради Європи і ОБСЄ.

Згодом Угорщина вирішила блокувати будь-яке подальше зближення України та ЄС через підписання президентом України Петром Порошенком закону "Про освіту", а також попередила Україну про можливі санкції в разі невідкликання закону про освіту.

Як повідомлялося, 12 жовтня Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила рішення з рекомендаціями Україні за підсумками термінових дебатів щодо мовної статті українського закону "Про освіту". Відповідне рішення Асамблеї доволі жорстко засуджує те, що Верховна Рада ухвалила закон про освіту, змінивши "мовну статтю" без консультацій з представниками національних меншин.