Отруєння Скріпаля. Глава Мюнхенської конференції з безпеки розповів, як інцидент вплине на відносини з РФ

Тиждень

Голова Мюнхенської конференції з безпеки Вольфганг Ішингер заявив, що отруєння екс-шпигуна Сєргєя Скріпаля негативно вплине на відновлення відносин з Росією. Про це в середу, 14 березня, він сказав в інтерв'ю DW.

За його словами, замах на колишнього розвідника "відсунув ще далі у майбутнє той день, коли ми зможемо спробувати відновити довіру з Росією".

"Наслідком стане те, що ми матимемо ще скромніші шанси говорити про контроль за озброєннями, розбудову довіри у військовій сфері та вирішення конфлікту на Донбасі", – повідомив Ішингер.

Водночас він заявив, що заходи Великої Британії проти Росії матимуть незначний ефект, якщо не відбудеться координація дій між Лондоном, Євросоюзом та партнерами по НАТО. Ішингер також додав, що можливі санкції можуть нашкодити Лондону не менше, ніж Москві.

Крім того, він оцінив ситуацію з використанням нервово-паралітичної речовини з групи "Новачок" як загрозливу.

Як зазначається, голова Мюнхенської безпекової конференції припустив, що отрута могла потрапити в руки неконтрольованих політсил з Росієї або якоїсь із пострадянських країн.

"І це би стало ще гіршим варіантом, аніж якби ми знали, що за нападом стоять російські спецслужби. Оскільки якщо ми не можемо встановити хто це, але знаємо, що хтось володіє цією зброєю та може отруїти інших людей та навіть ціле місто, – це могло б стати приводом для масової паніки", – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 5 березня у Великій Британії, у графстві Вілтшир, 66-річний громадянин Росії Сєргєй Скріпаль потрапив з важким отруєнням до лікарні. Скрипаль є колишнім російськими шпигуном, який був засуджений в Росії за шпигунство на користь Британії.

У Великій Британії голова міжнародного комітету палати громад Том Тугендхат заявив, що отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля містить всі ознаки причетності Росії.

Зокрема британське видання The Guardian повідомило, що слідство з розслідування інциденту з російським агентом Скріпалем і його дочкою в Солсбері вважає, що для їхнього отруєння був використаний нервово-паралітичний газ. Крім того, стало відомо, що Федеральна служба безпеки РФ раніше використовувала речовину, якою був отруєний колишній російський шпигун Сєргєй Скріпаль. Спецслужба Росії використала сильнодіючий синтетичний наркотик фентаніл, дія якого значно сильніше за дію героїну, під час штурму захопленого терористами театрального центру в Москві на Дубровці в 2002 році.

Згодом стало відомо, що Лондон приготувався офіційно звинуватити Москву в отруєнні екс-шпигуна.Так в понеділок, 12 березня, виступаючи перед депутатами Палати громад, Тереза Мей повідомила про "високу вірогідність" причетності Росії до замаху на колишнього розвідника Сєргєя Скріпаля та його дочку. За її словами, Скріпаль та його донька були отруєні нервово-паралітичною речовиною військового типу, яку розробляла Росія. Водночас Мей додала, що зазначена речовина є частиною нервово-паралітичних речовин, відомих як "Новичок".