18-ти річним японцям дозволили одружуватися без згоди батьків

ZIK 1

Влада Японії остаточно затвердили законопроект про зниження віку повноліття в країні з 20 до 18 років. За ухвалення законопроекту проголосували 169 депутатів верхньої палати японського парламенту, проти виступили 69 депутатів.

Про це повідомляють Коментарі.

японцы

У березні документ схвалила нижня палата парламенту. Нова норма вступить в силу з початком 2022 фінансового року (1 квітня 2022 року; тому нові норми норми торкнутися тих, кому зараз 14 років).

Закон вплине на долі мільйонів людей по всій країні. Так, наприклад, молоді японці зможуть раніше укладати шлюби. Також 18-річні зможуть заводити кредитні карти і брати кредити без згоди батьків, а також за бажанням отримати паспорт, дійсний протягом 10 років.

На даний момент неповнолітнім дозволяється мати паспорт, дійсний лише протягом п’яти років, причому підпис в ньому стоїть батьківський чи опікунський.

В рамках зниження віку повноліття зміни торкнуться більш ніж 20 законів, в тому числі закону про громадянство і деяких професійних спеціальностях, таких, як, наприклад, посада дипломованого бухгалтера.

Ті, кому був поставлений діагноз розлади гендерної ідентичності, зможуть подати заяву на законну зміну статі у віці 18 років.

Прихильники зниження віку повноліття в Японії вважають, що це допоможе «оживити старіюче суспільство», пише BBC News.

Японія – країна з одним з найнижчих рівнів народжуваності.

Вперше з кінця 19-го століття в країні внесли поправки до цивільного кодексу. Незважаючи на це, особам у віці 18-19 років і раніше буде заборонено палити, вживати алкогольні напої і грати в азартні ігри.

Зараз неповнолітні в Японії можуть одружуватися або виходити заміж тільки за згодою батьків – з 18 років для молодих людей і з 16 років для дівчат.