Заступник директора МВФ щодо земельної реформи в Україні: Це не повинно тривати 25 років!

Гордон
Заступник директора МВФ щодо земельної реформи в Україні: Це не повинно тривати 25 років!

Земельна реформа в Україні залишається важливим елементом програми співпраці з Міжнародним валютним фондом. Про це в інтерв'ю "Економічній правді" сказав перший заступник директора-розпорядника МВФ Девід Ліптон.

За його словами, під час переговорів у Києві разом з українською владою вони погодили, що "необхідно більше часу для прийняття правильного рішення щодо цієї важливої теми".

"Упродовж останньої чверті століття я чую від різних політиків, що земельна реформа в Україні неможлива. Це правда, що така реформа вимагає часу і переваги від неї відчуваються згодом. Але це не повинно тривати 25 років!" – підкреслив Ліптон.

Він уважає сільське господарство "сильною стороною України". Ліптон нагадав, що спочатку воно орієнтувалося на експорт у Росію, але потім "дуже ефективно" вийшло на західний ринок.

"Важливо, щоб існували стимули для інвестування у сільське господарство, а це означає, що земля повинна бути доступною для використання як забезпечення при залученні інвестиційного капіталу. Не менш важливим є той факт, що фермерам потрібна впевненість у доступі до землі впродовж певного періоду часу для постійної обробки землі", – пояснив заступник директора МВФ.

Ліптон запевнив, що земельну реформу "можна реалізувати різними шляхами".

"Важливо, щоб земельну реформу проводили і вона не була відсутня. Це не є вимогою для наступного перегляду програми. Але сама ідея, що Україна повинна бути ще тривалий час без земельної реформи, дуже контрпродуктивна", – наполіг він.

Ліптон закликав Україну "досягти консенсусу, щоб подолати відмову, припинення і блокування цієї реформи".

6 жовтня 2016 року Верховна Рада України продовжила мінімум до 2018 року мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення.

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман повідомляв, що в Україні до 2020 року повинні провести земельну реформу, але зазначав, що без широкого обговорення моделі ринку землі в Україні жодних рішень про скасування мораторію бути не може. За його словами, продаж землі в Україні повинен бути доступним тільки українцям і обсягом не більше 200 га землі на одну людину.

У липні офіційний представник МВФ Вільям Мюррей заявив, що Фонд відтермінува до кінця року вимогу Україні щодо проведення земельної реформи.

У вересні міністр фінансів Олександр Данилюк заявив, що проведення земельної реформи більше не є обов'язковою умовою для отримання чергового траншу.