Європарламент прийняв резолюцію щодо санкцій проти Польщі

Дзеркало Тижня 1
Європарламент прийняв резолюцію щодо санкцій проти Польщі

Досі ЕП застосовував відповідне положення договору про ЄС тільки до Угорщини, проте тоді воно було зупинено.

Європарламент прийняв резолюцію, яка передбачає запуск механізму запровадження санкцій проти Польщі, пише "Європейська правда".

Йдеться про застосування статті 7 договору про ЄС, яка може позбавити Польщу права голосу в Раді ЄС. Це відбудеться в тому випадку, якщо Рада визнає наявність "явної загрози" європейським цінностям.

"Сьогоднішня ситуація в Польщі створює явний ризик серйозного порушення європейських цінностей", - йдеться в резолюції.

За це рішення проголосували 438 депутатів, проти — 152.

Парламентарії незадоволені тим, що Варшава відходить від норм демократії та правової держави.

Депутати особливо стурбовані судовою реформою, яку здійснює уряд Польщі. Вони закликають не вводити в дію нові закони, поки не будуть гарантовані основи незалежності судів.

Раніше президент Польщі ветував прийняті парламентом закони про Національну судову раду та про Верховний суд. 25 вересня він представив альтернативні версії цих законопроектів.

Єврокомісія розкритикувала ці документи. На думку Брюсселя, вони призведуть до дострокового припинення повноважень суддів Верховного суду, а також того, що судова влада підкориться виконавчій.

Ухвалення відповідної резолюції починає процедуру внесення пропозиції до Ради ЄС за визнанням загрози верховенства права у Польщі. Потім Рада ЄС має проголосувати за пропозицію більшістю голосів 22 держав.

Однак це не означає відразу санкцій проти Польщі, які вимагають одноголосності. В той же час сама ситуація може стати безпрецедентною. Досі Європарламент застосовував відповідне положення договору про ЄС тільки до Угорщини, однак пропозиція була призупинена в Раді ЄС.

Читайте також: Комітет президентів України та Польщі збереться на переговори в п'ятницю

Також євродепутати засудили "ксенофобський і расистський марш" ультраправих, який відбувся у Варшаві в суботу, 11 листопада у Польщі і закликали поважати право на свободу зібрань. Нагадаємо, крім поляків, в марші, який збігся з днем незалежності Польщі, брали участь ультраправі з Швеції, Угорщини, Словаччини та інших країн.

За матеріалами: Європейська правда / Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter