ДПСУ: Майже 1,5 тис. іноземців заборонено в’їзд в Україну через відвідування Криму

5 канал
ДПСУ: Майже 1,5 тис. іноземців заборонено в’їзд в Україну через відвідування Криму

Майже 1500 іноземним громадянам заборонено в'їзд в Україну через порушення ними порядку в'їзду до окупованої території АР Крим. Про це повідомляє прес-служба ДПСУ.

"Протягом 2017 року складено майже 2,3 тисячі адмінпротоколів за ст.204-2 КУпАП за порушення порядку в'їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї. Крім того, прийнято майже 1500 рішень про заборону в'їзду в Україну іноземним громадянам за такі порушення, зокрема більше сотні артистів та діячів культури", - йдеться у повідомленні.

На даний час за результатами моніторингу виокремлено також ще понад 810 осіб, які, можливо, перебували на тимчасово окупованій території АР Крим, зазначили у Держприкордонслужбі.

Відзначається, що прикордонники продовжують системно вживати заходів з виявлення та притягнення до відповідальності осіб, які відвідували тимчасово окуповану територію Криму всупереч встановленому порядку. Тільки з початку цього року вже виявлено понад 30 таких осіб. Зокрема, одну з порушниць, громадянку Росії, спинили 12 січня в аеропорту "Київ". Вона планувала потрапити в Україну прилетівши рейсом з Мінська. Однак під час прикордонного контролю з'ясувалося, що жінка незаконно відвідувала територію тимчасово окупованого Криму. Наразі громадянці РФ заборонено в'їзд до України терміном на 3 роки та відправлено зворотнім рейсом.

У ДПСУ нагадали, що відповідно до законодавства, у разі порушення іноземцями правил перетину адмінкордону з Кримом в'їзд в Україну їм не дозволяється та приймається рішення про заборону в’їзду в Україну. Крім того, Держприкордонслужба звертає увагу громадян України та інших держав, що порушення порядку в'їзду на територію тимчасово окупованої АРК через закриті урядом України пункти пропуску, в залежності від обставин, передбачає кримінальну (ст.332-1 КК України) та адміністративну (ст. 204-1 та ст. 204-2 КУпАП) відповідальність.

Як повідомляв 5.UA, в Україні з 1 січня 2018 року вступив у дію указ президента про біометричний контроль іноземцівз 71 країни світу, у тому числі й Російської Федерації.