В ООН підрахували, у скільки мільйонів доларів обійдеться гумдопомога Донбасу

Канал 24
В ООН підрахували, у скільки мільйонів доларів обійдеться гумдопомога Донбасу

Таку заяву зробив гуманітарний координатор ООН в Україні Ніл Волкер під час представлення звіту в Женеві, передає прес-служба організації.

Читайте також: Скільки загинуло українців за час війни на Донбасі: моторошна статистика

За його словами, криза, пов'язана з конфліктом на Донбасі, стосується 4,4 мільйона осіб, з яких 3,4 мільйона потребують допомоги, а 2,3 мільйона перебувають у особливо жалюгідному становищі.

"Жителі районів, розташованих уздовж так званої "лінії зіткнення", регулярно зазнають артилерійських обстрілів. Щомісяця близько мільйона осіб перетинає цю "лінію". Її протяжність складає 457 кілометрів, а переходів всього п'ять. Людям доводиться вистоювати довгі черги, щоб отримати соціальні виплати: пенсії та допомогу. Причім вся прилегла територія стрімко перетворюється на найбільш заміновану у світі", – підкреслив він.

Крім того, гуманітарний координатор ООН в Україні зауважив, що 1,2 мільйона жителів Сходу України відчувають тепер брак продовольства та кількість випадків захворювань на стійкий до антибіотиків туберкульоз, ВІЛ і навіть поліомієліт невпивнно зростає.

Так, як перекону Волкер, показники захворюваності на ВІЛ серед вагітних жінок в зоні конфлікту набагато перевищують середні цифри в Україні.

Гуманітарну ситуацію погіршують суворі українські зими, обмеження на доставку гуманітарних вантажів і важкі умови життя в зоні конфлікту. Переживаючи четвертий рік конфлікту, мільйони людей є змушеними вибирати, як витратити ті невеликі суми, що у них залишилися, – купити ліки або продукти харчування, заплатити за оренду житла або за його опалення. Найбільш уразливі шукають розраду в алкоголі або вдаються до сексу заради виживання, – додав представник ООН.

Нагадаємо, раніше координатор ООН з гуманітарних питань Ніл Волкер заявляв, що на Донбас очікує гуманітарна катастрофа.