Один з фігурантів справи про збитий літак MH17 може бути генерал-полковником Росії – розслідування

Радіо Свобода 2
Міжнародна група розслідувачів Bellingcat і російський сайт The Insider опублікували спільне розслідування, в якому ідентифікували одну з ключових фігур, що може бути причетна до збиття у небі над Донбасом «Боїнга» Малайзійських авіаліній у липні 2014 року.
Людина, про яку йдеться в розслідуванні, фігурує під позивним «Дельфін» на записах перехоплених телефонних розмов, опублікованих СБУ незабаром після катастрофи літака, а пізніше – Міжнародною слідчою групою з розслідування катастрофи під керівництвом Нідерландів.
Експерти Bellingcat і The Insider стверджують, що «Дельфін» – це генерал-полковник російської армії в запасі, чинний головний інспектор Центрального військового округу Міністерства оборони Росії Микола Ткачов.
За даними розслідувачів, вони вивчили записи телефонних переговорів, всього 5 аудіофайлів, на яких «Дельфін», зокрема, вказує своє ім’я – «Микола Федорович», обговорює з іншим фігурантом під псевдо «Оріон» підготовку до транспортування предмета для якого потрібен кран, і що цей «предмет» «треба завантажити, замаскувати і відвезти».
Експерти Bellingcat і The Insider отримали свіжі записи голосу Миколи Ткачова, записавши з ним велике інтерв’ю про Суворовське військове училище в Єкатеринбурзі. Ці зразки голосу разом з аудіозаписами відправили на експертизу в два незалежних дослідницьких інститути – у Денвері та Литві. Результати аналізу голосів показали, що з великою ймовірністю голос на плівках належить одній і тій самій людині. Втім сам Ткачов у телефонній розмові з журналістами відкинув причетність до подій на сході України.
Літак «Боїнг-777» «Малайзійських авіаліній», що виконував рейс із Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий над зоною збройного конфлікту на сході України 17 липня 2014 року. Загинули 298 людей – усі, хто перебував на борту.
Наприкінці вересня 2016 року Міжнародна слідча група під керівництвом прокуратури Нідерландів оголосила перші офіційні підсумки розслідування. У доповіді йдеться про те, що зенітно-ракетна установка «Бук», із якої збили «Боїнг», була доставлена на територію України з Росії. Місце пуску ракети – селище Первомайське, яке перебувало під контролем бойовиків, контрольованих Росією. До числа підозрюваних, згідно з доповіддю, входять близько 100 осіб.
У Кремлі заявили, що доповідь не можна вважати «остаточною правдою», а висновки слідчих у Москві назвали «попередніми». У МЗС Росії назвали доповідь «упередженою».