Греція, Чехія, Швейцарія: де "подорожував" Труханов перед затриманням

5 канал
Греція, Чехія, Швейцарія: де

Востаннє міського голову на робочому місці бачили торік 19 грудня. Після цього він одразу поїхав у відрядження до Стамбула на чотири дні, не повертаючись взяв 22-денну відпустку. Мав з’явитися на роботі 18 січня, але продовжив відпустку.

За три дні відлетів до Греції з робочим візитом, а звідти – на економічний форум до Давоса. 29 січня чільник Одеси вкотре взяв відпустку. Цього разу – за власний рахунок і кілька разів її продовжував, а у понеділок, за інформацією міськради, поїхав у відрядження до Чехії.

Про візит до Чехії одеського голови офіційна Прага не знає. Про таке виданню "Радіо Свобода" повідомили у двох тамтешніх міністерствах. Натомість, у міськраді наполягають: Геннадій Труханов у Празі був і відвідав транспортні підприємства.

"Голова Одеси перебував у Празі з офіційним візитом, у відрядженні. Відрядження по 16 лютого, проте учора він перервав відрядження", - каже прес-секретар Одеськоï мiськради Наталя Мальцева.

В аеропорту "Бориспіль" міського голову Одеси зустріли прикордонники.

"Коли в аеропорт різними рейсами з різних країн прибули спочатку пан Труханов, а в іншому випадку - його заступник, спрацювала база даних. Ми, у відповідності до алгоритму дій, проінформували ініціатора - це був НАБУ", - прокоментував речник Держприкордонслужби Олег Слободян.

Детективи НАБУ підозрюють Геннадія Труханова та ще чотирьох чиновників міськради у привласненні або розтраті майна. Йдеться про придбання будівлі колишнього заводу "Краян" для облаштування там нової мерії.

"На думку детективів, службові особи мерії придбали цю будівлю за завищеними цінами - 185 млн грн. Це відбувалось у вересні 2016 року при тому, що спочатку 2016 року приватне підприємство придбало цю ж будівлю за 11,5 млн грн. Після того як мерія купувала, грошові кошти намагалися вивести на рахунки фіктивного підприємства", - розповів директор Одеського територіального управління НАБУ Володимир Деулін.

Ситуацію вже прокоментував й сам фігурант на своїй сторінці у Facebook. Запевняє, що сам забажав зустрітися з детективами.

"Офіційно заявляю, що не маю наміру ні від чого ховатися. Тим паче, що правда та закон - на моєму боці. Більше того, перериваючи відрядження, я попросив свого адвоката офіційно зв'язатися з НАБУ та повідомити пор час мого прибуття, щоб уникнути подальших спекуляцій", - написав Труханов.

Як одеський міський голова, який двічі отримав вотум довіри від одеситів, я офіційно заявляю, що всі рішення, ухвалені міською радою та виконавчим комітетом, відповідали та відповідають букві закону.

Правоохоронці затримали шістьох фігурантів справи. Запобіжні заходи їм мають обрати найближчим часом.

"Прокуратура клопотатиме про запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з внесенням застави 50 мільйонів для міського голови, 30 мільйонів - для його заступника. По 10 мільйонів кожному з інших учасників вказаної схеми. Всього оголошено вісім підозр. З них п'ять - посадові особи Одеської міськради, двоє керівників та засновників приватних підприємств, які задіяні у схемі, та оцінювач, що робив оцінку майна", - повідомив керівник САП Назар Холодницький.

Де саме перебувають двоє з фігурантів справи - чиновники міськради - натепер не відомо. Офіційно вони у відпустках.

Ольга Дунська, Олена Бережнюк, Сергій Іщенко, Данило Шматько, "5 канал"