Українські лікарі два дні намагаються потрапити до Грибу, їх не пускають – батько

Гордон 1
Українські лікарі два дні намагаються потрапити до Грибу, їх не пускають – батько

Українських лікарів 13 жовтня знову не пустили до українця Павла Гриба, якого тримають у СІЗО №5 російського Краснодара. Про це у Facebook повідомив його батько Ігор Гриб.

"Другий день українські лікарі Василь Притула та Юрій Кучин намагаються потрапити до Павла. Другий день – відмова. Ні листи з Європейського суду з прав людини, ні звернення державних органів влади України, ні просто людське співчуття не працюють у РФ. Слідчий, який веде справу, відмовився від зустрічі з консулом і лікарями", – написав він.

За словами Ігоря Гриба, українська сторона подала скарги на відмову у зустрічі з Павлом Грибом.



Наприкінці серпня радник голови Синодального управління військового духовенства Української православної церкви Київського патріархату Ігор Гриб заявив, що 24 серпня його 19-річного сина, який поїхав у Гомель (Білорусь) на зустріч зі знайомою, викрали співробітники ФСБ Росії.

Два тижні про точне місцеперебування українця не було відомо. 7 вересня Генеральне консульство України в Ростові-на-Дону отримало повідомлення від ФСБ Росії в Краснодарському краї про утримання Гриба в Краснодарі. Він перебуває в російському СІЗО за обвинуваченням у тероризмі. Октябрський районний суд Краснодара заарештував Гриба до 17 жовтня.

Батько Гриба підкреслював, що тримання його сина в СІЗО без ліків "може призвести до фатальних наслідків". Українця доправляли на перевірку в лікарню, але потім знову повернули в ізолятор.

14 вересня адвокат Гриба повідомив, що йому передали продукти і речі, але питання передавання ліків вимагає окремого узгодження. 18 вересня затриманого відвідали українські консули.

6 жовтня ЄСПЛ надіслав адвокату Гриба листа, у якому повторно просив Росію надати інформацію про стан його здоров'я.

10 жовтня у МЗС України заявили, що, керуючись листом Європейського суду з прав людини, скерують у РФ лікарів для огляду Гриба, не чекаючи дозволу російської сторони.

12 жовтня до Гриба також не допустили українських медиків.