Міністр закордонних справ Польщі закликав поляків повертатись додому

ВГОЛОС

Міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський з четверга перебуває у Сполучених Штатах Америки. Протягом тижневої поїздки голова закордонного відомства відвідує кілька міст, зокрема бере участь у зустрічах на високому рівні. В понеділок очільник польської дипломатії візьме участь у тристоронній зустрічі з міністрами закордонних справ Швеції та України.

Про це повідомляє Польське радіо

«Польща Вас сьогодні потребує», - звернувся він до співвітчизників, які сьогодні мешкають у США, закликаючи їх повертатися до Польщі. Міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський зустрівся з поляками під час відвідин міста Дойлстаун у Пенсильванії, де знаходиться Святиня Матері Божої Ченстоховської:

«Сьогодні Батьківщина просить, волає, закликає повертатися, оскільки вона розбудовується і потребує досвідчених людей, які набули майстерності. Ми маємо найнижче в історії нової Польщі безробіття, ми маємо економіку, що зростає, розширюємо програми підтримки родин».

Але, тим, хто залишаться в Америці міністр Ващиковський обіцяв приділення їм більшої уваги з боку польського уряду. Зокрема, йдеться про збільшення кількості консульств у США та розширення діяльності Польського інституту.

На зустрічі з Полонією очільник польської дипломатії говорив, що минулого року Польща видала громадянам України понад мільйон двісті тисяч віз, а протягом першої половини цього року – 750 тисяч. Тому не можна стверджувати, що Польща стала замкненою, ксенофобською країною і що вона не приймає людей, - підкреслив Ващиковський.

Натомість, відмову прийняття біженців з Близького Сходу він пояснив тим, що не можна перевірити їхню особистість, та й самі вони у Польщі жити не хочуть, а їдуть туди, де більша соціальна допомога.