Луценко допускає, що Углава став заступником голови НАБУ, маючи грузинське громадянство

Гордон
Луценко допускає, що Углава став заступником голови НАБУ, маючи грузинське громадянство

Заступник глави Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Гізо Углава в момент призначення його на посаду міг мати грузинське громадянство. Про це у Верховній Раді України сказав сьогодні генеральний прокурор Юрій Луценко, передає кореспондент видання "ГОРДОН".

"Річ у тім, що Гізо Углава написав заяву про вихід із громадянства Грузії до того, як його було призначено, навіть до участі в конкурсі. І в грузинському законодавстві в одній частині статті написано, що це вже завершений акт, в іншій частині – що завершенням цього акту вважають скасування громадянства", – пояснив він.

За словами генпрокурора, щодо цього після запиту народних депутатів у Генпрокуратурі "зареєстрували відповідне провадження, провели попередні слідчі дії, за результатами яких зараз юристи радяться".

"Моя особиста думка, – але поки не остаточна і не офіційна, – що Гізо Углава зробив усе від нього залежне, щоб вийти з грузинського громадянства, але чиновники Грузії оформляли остаточний акт уже після того", – сказав Луценко.

Він уважає, що Углава "став заручником неоперативного реагування на його заяву з боку відповідних служб Республіки Грузія".

"Чи є в цьому порушення конкурсу? Будемо розбиратися далі", – сказав генпрокурор.

У травні стало відомо, що Генпрокуратура проводить розслідування щодо Углави за підозрою в ухилянні від сплати податків і приховуванні громадянства Грузії.

Суд надав слідству доступ до речей і документів, які містять таємницю, котру охороняє закон, які є в розпорядженні компетентних органів Грузії, зокрема до документів про втрату Углавою грузинського громадянства, а також до документів, які містять всю інформацію про компанію "Транспортир" (LLC Transportir).

Углаву було призначено на посаду першого заступника директора Національного антикорупційного бюро України у квітні 2015 року. З 1998 року, як зазначено в офіційній біографії, він працював в органах прокуратури Грузії. У 2009–2012 роках був заступником головного прокурора Грузії.