Міноборони Польщі: Путін втратив Київ, цього не відбувалося з 17 століття

Новое Время
Міноборони Польщі: Путін втратив Київ, цього не відбувалося з 17 століття

Міністр оборони Польщі Антоні Мацеревич вважає, що Росія розв'язавши агресію проти України допустила велику помилку, адже американські війська зараз як ніколи близько знаходяться до українського кордону.

В інтерв'ю The New York Observer Мацеревич заявив, що у Путіна ще багато нерозкритих карт, його кінцевою метою є відновлення імперії.

"Але він припустився великої помилки: завдяки Путіну, американські війська зараз близькі до українського кордону, і він, ймовірно, втратив Київ! Цього ніколи не відбувалося з 17 століття", - заявив глава Міноборони.

На думку Мацеревича, для досягнення своєї мети Росія шукає можливості в Польщі та інших країнах, Україна ж (в уявленні Путіна - Ред.) повинна бути частиною імперії, невід'ємною частиною.

"Для Путіна це довгостроковий проект, так як він розуміє, що без України немає імперії", - вважає Мацеревич.

Київ разом з низкою інших територій України був переданий Московській державі зі складу Речі Посполитої в 1667 році, за результатами Андрусівського перемир'я, що завершило польсько-московську війну 1654-1667. Київ був переданий Московії в управління терміном на два роки. Остаточно Річ Посполита віддала Київ Московії згідно з умовами Вічного миру 1686 року.