Грібаускайте заявила, що російські "Іскандери" загрожують половині європейських столиць

Гордон 3
Грібаускайте заявила, що російські

Російські ракетні комплекси "Іскандер", розгорнуті в Калінінградській області, загрожують половині столиць Європи. Про це сказала президент Литви Даля Грібаускайте в інтерв'ю польському агентству РАР. Матеріал доступний за підпискою, повну версію інтерв'ю опублікувало видання wPolityce.pl.

Грібаускайте впевнена, що у зв'язку з цим варто продовжити реформу НАТО влітку 2018 року.

Вона вважає, що країни Балтії вже є об'єктом певної атаки, але "нетрадиційної", адже її не можна назвати воєнною ситуацією. За словами Грібаускайте, у 2017 році в країні зафіксували 50 тис. кібератак.

Президент уважає, що найближчого майбутнього військові загрози з боку РФ малоймовірні, але "з урахуванням непередбачуваності цієї країни краще бути готовим до всього".

Грібаускайте впевнена, що розгортання "Іскандерів" – це демонстрація сили й "агресивного ставлення", які РФ демонструє з моменту анексії Криму.

5 лютого 2018 року Грібаускайте заявила про розміщення Росією "Іскандерів" у Калінінградській області.

Раніше "Іскандери" доправляли в регіон для навчань, проте наприкінці січня РФ закінчила облаштування інфраструктури для розгортання комплексів на постійній основі. У міністерстві оборони Росії заявляли, що у 2018 році комплекси "Іскандер-М" одержить 152-га гвардійська ракетна бригада в Черняховську (Калінінградська область).

ОТРК "Іскандер-М" здатний вражати цілі на дальності до 500 км. До складу комплексу входить два типи ракет: балістичні і крилаті. Комплекс призначений для ураження реактивних систем залпового вогню противника, засобів протиракетної і протиповітряної оборони, літаків і вертольотів на аеродромах, командних пунктів та об'єктів інфраструктури.