Стрічка «Ізі» увійшла до програми Гельсінського фестивалю «винахідливого» кіно

ZIK 2

Українсько-італійський фільм «Ізі» увійшов до програми 30-ого Гельсінського міжнародного кінофестивалю.

Про це повідомляє прес-служба Держкіно.

Кінофестиваль в Гельсінкі (Фінляндія) є неконкурсним фестивалем, але він відбирає фільми з усієї планети. Підзаголовок фестивалю – «Любов і анархія» – повною мірою представляє коло інтересів творців: під своїм крилом він об’єднує найбільш винахідливих щодо форми і найбільш суперечливих щодо змісту режисерів сучасного, візуально необмеженого, кіно.

Фільм «Ізі» цілком підпадає під ці означення, розповідаючи про перетин кордонів і зв’язок між людьми з різних культур, які і не розуміють мови одне одного, йдеться у повідомленні.

«Ізі» був профінансований Державним агентством України з питань кіно, Міністерством культури Італії та регіональним аудіовізуальним фондом Фріулі-Венеція-Джулія. Його виробниками є українська компанія FRESH PRODUCTION GROUP та італійські BartlebyFilm i Pilgrim Film. Стрічка отримала приз незалежних швейцарських кінокритиків цьогорічного Локарнського кінофестивалю за найкращу чоловічу роль Ніколи Ночелли.

31 серпня фільм вийшов у прокат в Італії, а 14 вересня – в український прокат. На разі триває промотур фільму українськими містами, серед яких – Житомир, Львів, Івано-Франківськ, Чернівці, Тернопіль та інші.

Сьогодні відбудеться львівська прем’єра стрічки.