Екс-чиновник Пентагону про можливість звільнення голови НАБУ Верховною Радою: Це ганьба

Гордон 1
Екс-чиновник Пентагону про можливість звільнення голови НАБУ Верховною Радою: Це ганьба

Київ може втратити підтримку Вашингтона через відкат антикорупційних реформ. Про це 6 грудня у Twitter заявив екс-помічник заступника глави Пентагону з питань України та Євразії Майкл Карпентер.

"Якщо Рада проголосує за звільнення глави Антикорупційного Комітету та глави НАБУ, я буду рекомендувати скоротити всю урядову допомогу США Україні, зокрема підтримку у сфері безпеки. Це ганьба", – написав він.6 грудня комітет Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції визнав незадовільною роботу нардепа від "Самопомочі" Єгора Соболєва на посаді голови.

Цього ж дня глави фракцій Блоку Петра Порошенка та "Народного фронту" Артур Герасимов і Максим Бурбак зареєстрували законопроект №7362, яким пропонують надати Верховній Раді право висловлювати недовіру главам Національного антикорупційного бюро, Державного бюро розслідувань, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури і членам Національного агентства із запобігання корупції.

Згідно з ініціативою, питання про висловлення парламентом недовіри керівникам НАБУ, ДБР, САП або члену НАЗК можуть виносити на розгляд парламенту за пропозицією президента, Кабінету Міністрів або 150 народних депутатів. Висловлення недовіри зазначеним посадовцям спричиняє їхню відставку.

Нардеп від БПП Сергій Лещенко заявив, що Рада може проголосувати за цей законопроект 7 грудня. Він назвав це "вбивством НАБУ".

Міжнародна організація Transparency International попередила, що ухвалення законопроекту буде означати демонтаж антикорупційної реформи в Україні.