Захарова заявила, що закон РФ про ЗМІ-іноземних агентів може бути скасований при аналогічних заходи США щодо Russia Today

Гордон
Захарова заявила, що закон РФ про ЗМІ-іноземних агентів може бути скасований при аналогічних заходи США щодо Russia Today

Офіційний представник міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова заявила, що Росія скасує обмежувальні заходи проти ЗМІ – іноземних агентів після того, як на такий крок піде влада США, повідомляє РБК.

"Наші поправки мають, перше, дзеркальний характер у відповідь. Друге – усі заходи, які вжили щодо американських ЗМІ або зараз вживають, буде анульовано, скасовано, коли США скасують відповідні заходи щодо російського телеканала RT та інших ЗМІ", – заявила Захарова.

Вона також не вважає несиметричними дії Москви. "Російський закон передбачає адміністративну відповідальність за невиконання, а американський – кримінальну", – сказала вона.

22 листопада законопроект про визнання зарубіжних ЗМІ іноземними агентами схвалила Рада Федерації РФ. 25 листопада його підписав президент Росії Володимир Путін.

Міністерство юстиції РФ внесло дев'ять ЗМІ до реєстру іноземних агентів. До списку потрапили "Голос Америки", "Радио Свободная Европа / Радио Свобода (РСЕ/РС)", телеканал "Настоящее время", татаро-башкирська служба "Радио Свобода" (AzatliqRadiosi), "Сибирь.Реалии", "Idel.Реалии", "Фактограф", "Кавказ.Реалии" і "Крым.Реалии".

Поняття "іноземний агент" регулюють ухваленими у 2012 році поправками до низки російських законів. Таким агентом вважають некомерційну організацію, яка одержує кошти від іноземних держав, організацій і громадян, а також бере участь у політичній діяльності на території РФ. Іноземні агенти мають реєструватися в мін'юсті Росії і вказувати свій статус у всіх публікаціях. Їхня фінансова звітність підлягає опібов'язковому аудиту, також вони мають звітувати перед владою про свою діяльність.

Мін'юст США в листопаді зобов'язав телеканал RT внести дані до реєстру іноземних агентів. 9 листопада головний редактор телеканала Маргарита Симоньян заявила, що Russia Today "підкориться" вимозі міністерства юстиції США.

Як зазначало Yahoo News, реєстрація іноземним агентом не означає припинення мовлення RT у США. Змінюється схема подання фінансових звітів філії, а створені нею програми має бути марковано як пропаганду іноземного уряду.