Вступ України до НАТО підтримує 58% жителів семи країн Євросоюзу – опитування

Гордон
Вступ України до НАТО підтримує 58% жителів семи країн Євросоюзу – опитування

58% громадян Німеччини, Франції, Італії, Литви, Великобританії, Польщі та Нідерландів підтримують ідею приєднання України до Північноатлантичного альянсу. Про це свідчать оприлюднені на сайті Ялтинської європейської стратегії результати соціологічного дослідження організації Kantar Public.

Ті самі опитані жителі країн Європейського союзу вступ України до ЄС підтримують на 48%.

Найбільше прибічників приєднання України до НАТО та Євросоюзу живе в Польщі та Литві. Так, за вступ до Альянсу української держави проголосувало 76% поляків і 72% литовців, а за вступ України до Євросоюзу – відповідно 67% і 68%.

Однією із причин для вступу України до НАТО назвали конфлікт Києва з Москвою.

Опитування проводили за репрезентативною вибіркою, у кожній країні опитали щонайменше 1000 осіб.

Згідно з новою Військовою доктриною України, ухваленою 2015 року, поглиблення співробітництва з НАТО та досягнення до 2020 року повної сумісності Збройних сил України з арміями країн – членів НАТО – це пріоритетне завдання. Порошенко повідомляв, що рішення про вступ України до НАТО ухвалюватимуть українці на референдумі.

8 червня Верховна Рада ухвалила законопроект №6470, яким на законодавчому рівні закріпила намір України вступити до НАТО. 6 липня закон підписав президент.

16 вересня 2014 року Угоду про асоціацію України з Європейським союзом синхронно затвердили Верховна Рада і Європарламент. 1 вересня 2017 року Угода про асоціацію набула чинності в повному обсязі.

11 червня 2017 року набув чинності безвізовий режим між Україною та Європейським союзом.