У лікарні Києва не підтвердили, що померлий під її стінами безпритульний звертався по допомогу

Канал 24 1
У лікарні Києва не підтвердили, що померлий під її стінами безпритульний звертався по допомогу

Нагадаємо, 13 січня у мережі повідомили, що у Києві на вулиці Братиславській під стінами лікарні швидкої допомоги помер безпритульний чоловік, якого відмовилися лікувати.

Зазначається, що черговий лікар Київської міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Петро Кваснецький розповів, що за інформацією його колег, які 13 січня були на зміні, безпритульний по допомогу медиків не звертався.

Те, що пишуть про нас по цьому випадку – це фікція. У нас є послуга самозвернення, коли людина звертається не до швидкої допомоги, а особисто, тим паче, якщо це невідкладний стан, ми обов’язково надаємо цю допомогу, – запевнив лікар.

Читайте також: На Одещині від ускладнень кору померла дитина

"Але через те, що у нас тут немає охорони, у нас тут прохідний двір, сюди заходять усі, і безхатченків дуже багато. Вони вдень приходять під лікарню, збирають гроші, а в приміщенні, буває, розпивають спиртні напої та інколи поводяться агресивно. Інколи лікарі бояться спускатися на перший поверх. Мій колега передав, що за цю ніч було 18 безхатченків, а буває і більше", – розповів Кваснецький.

У свою чергу заступник начальника Деснянського управління поліції Роман Трьомсин розповів, що підстав вважати, що причина смерті безпритульного чоловіка має насильницький характер, немає, як і немає підстав стверджувати, що цей чоловік потребував невідкладної медичної допомоги.

Інформація, що необхідна меддопомога йому була не надана, на цей час не підтверджена. До результатів розтину слідство вважає, що причина смерті – це чи переохолодження, чи хронічна хвороба, чи наслідок систематичного вживання алкоголю, але причина смерті не носить кримінальний характер, – розповів правоохоронець.

За інформацією видання, тіло безпритульного скерували на проведення судово-медичної експертизи, за висновками якої буде встановлена причина смерті. Трьомсин додав, що до правоохоронців через виявлене тіло безпритульного звернувся саме персонал лікарні.

Водночас за фактом події розпочато кримінальне провадження за статтею "Умисне вбивство".