Завтра стартує мистецько-культурний проект «Під зорею Пінзеля»

ZIK 1

Завтра, 16 вересня о 17.00 год., в рамках Форуму видавців у залах Палацу Потоцьких Львівської Галереї мистецтв відбудеться культурно-мистецький проект «Під Зорею Пінзеля».

Проект має на меті збереження та популяризацію мистецької спадщини Іоана Георгія Пінзеля – знаного українського скульптора середини XVIII століття, представника пізнього Бароко і Рококо. Важливим завданням проекту є активізація мистецького середовища Львова, Тернополя та Івано-Франківська, заохочення молодих та вже добре відомих художників, скульпторів, керамістів, літературних, театральних та музичних діячів до створення мистецьких творів, перформенсів, інтерпретацій, присвячених творчості І. Г. Пінзеля.

Культурно-мистецький проект «Під Зорею Пінзеля-2017» включатиме:

  • презентацію другого видання альбому «Таїна Пінзеля»
  • демонстрацію документального 10-ти хвилинного фільму «Таїна Пінзеля – від Бучача до Лувру»
  • показ авторської колекції одягу «прет-а-порте» Арт-студії Івони Лобан «Пінзель. Львів. Бароко»
  • експозицію мистецьких творів львівських та тернопільських художників, керамістів, скульпторів
  • концерт гурту «Rockoko» та співачки Оксани Мухи

Вже із 13.00 год. можна буде оглянути виставку мистецьких творів, виконаних за мотивами творчості великого скульптора, що стануть основою пересувної експозиції, яка доповнюватиметься та буде демонструватися в Україні та містах Європи.

Свою творчість покажуть художники В. Москалюк, О. Крохмалюк, О. Скоп, П. Сипняк, С. Міхновський, М. Радь, В. Проданчук, О. Жеребецька, О. Білобран, В. Цісарик, О. Онуфрів, Р. Грабар, У. Федько, П. Романчук, П. Сметана, Т. Тарасенко, М. Москалюк, П. Ярмолик, Л. Панчишин, О. Сагайдак, О. Якимова, Р. Йолич.

Зокрема, художниця Олександра Білобран високо оцінила вплив Пінзеля на свою творчість.

«Ми отримали в спадок неоціненний творчий здобуток І. Г. Пінзеля, що коріннями вплівся в історію України, яким по праву можемо пишатися. В пам’яті закарбувалась несподівана зустріч із твором великого майстра, а саме Св. Онуфрієм в підніжжі скельного монастиря, поруч із 300-літнім кленом та цілющим джерелом в товаристві оголених скульптурних силуетів зимових дерев у с. Рукомиш, що на Тернопіллі. Це яксравий емоціний спогад, який надихає мене у моїй творчості», – розповіла Олександра Білобран.

Не менше захоплення ат корж висловив про Пінзеля художник Віктор Проданчук.

«Пінзель пронизує мене своєю творчістю наскрізь до кісток, як блискавка чи грім серед ясного неба. І я розумію який він геніальний і величний на весь світ. Є Львові наш земляк, про якого ми не так багато знаємо. Але він справді сильно впливає, захоплює і надихає на нове і унікальне», – поділився Віктор Проданчук.

Читайте також, Перетворити Пінзеля в українського Далі, – організатори проекту «Під зорею Пінзеля»