Астрономи відкрили землеподібну планету біля "спокійної" зірки

Дзеркало Тижня 5
Астрономи відкрили землеподібну планету біля

Екзопланета розташовується на відстані 11 світлових років від Землі.

Астрономи відкрили екзопланету з помірним кліматом (аналог помірного клімату на Землі, при якому на планеті може існувати життя), яка обертається навколо неактивного червоного карлика на відстані 11 світлових років від Сонця. Про своє відкриття дослідники повідомили в журналі Astronomy&Astrophysics.

Вчені досліджували червоного карлика Ross 128. Це дуже невелика і холодна зірка: її маса становить всього 0,16 сонячної, а ефективна температура поверхні — 3192 кельвінів (у Сонця вона майже в два рази більше). Вчені виявили, що навколо неї з періодом близько 9,9 днів обертається екзопланета з масою близько 1,35 земних. Незважаючи на те, Ross 128 b знаходиться в 20 разів ближче до своєї материнської зірки, ніж Земля до Сонця, її поверхня отримує тільки в 1,38 разів більше енергії, ніж поверхня нашої планети. У результаті виходить, що якщо у планети Ross 128 b атмосфера така ж, як у Венери, то рівноважна температура оцінюється в -4 градуси Цельсія, а якщо як у Землі, то в -60 градусів Цельсія. Якщо ж атмосфера більш розріджена, то вона може бути розігріта до +20 градусів Цельсія.

І хоча такі умови можна назвати помірними, не зовсім ще ясно, лежить Ross 128b всередині, зовні або на кордоні жилої зони, тобто, чи може на її поверхні існувати рідка вода. Різні дослідження дають різні оцінки розміру зони населеності, багато залежить від того, якою виявиться газова оболонка небесного тіла. Дослідники відзначають, що краще поки що називати Ross 128b планетою з помірним кліматом, ніж потенційно населеною планетою.

Дані огляду All Sky Automated Survey (ASAS) та місії K2 показують, що зірка Ross 128 обертається повільно і має слабку магнітну активність. Це означає, що вона набагато спокійніша, ніж, наприклад, Проксима Центавра, і тому її планети, ймовірно, є найближчими до нас, на яких гіпотетично можливе підтримання життя. Зараз до зірки Ross 128 11 світлових років, але вона рухається в нашу сторону, і за розрахунками всього через 71 тисячу років стане нашою найближчою космічної сусідкою, а планета Ross 128 b — найближчою до Землі екзопланетою замість Проксими b.

Читайте також: Астрономи відкрили "безсмертну" наднову

22 лютого на прес-конференції NASA розповіло про виявлення семи землеподібних планет біля зірки TRAPPIST-1 - червоного карлика в сузір'ї Водолія, який розташовується на відстані 40 світлових років від Землі. Три з семи виявлених планет обертаються в населеній зоні зірки, тобто на них може існувати життя.

За матеріалами: N+1 / Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter